ARKADAŞLIK SİHİRLİDİR

My Little Pony  ile”arkadaşlık sihirlidir.”

Gökkuşakları,tek boynuzlu atlar,peri masalları,kalpler,küçük pastalar ve tabi ki de pastel renkli Pony’ler. My Little Pony hayal gücü dünyasına ait olsa da anne babalar,karakterlerin karşılaşabileceği en tehlikeli durumların içinde bile her zaman şiddet içermeyen bir çözüm olabileceğine güvenebilirler.Çözümler her zaman net,zekice ve pozitiftir.Bu yüzden ben  kızlarıma severek izletiyorum.Kendim  izlemediğim hiç bir çizgi filmi çocuklarıma izletmiyorum.Bilinç altının ve duygusal zekalarının gelişimi için,ebeveyn olarak bu konuda çok dikkatli olmalıyız.

Karakter ve davranışların şekillendiği çocukluk dönemi,kişisel gelişim için temellerin atıldığı önemli bir dönemdir.6 Pony karakterinin güzel huylarını çocuklar izleyerek kendilerine örnekliyorlar.Bu da kişisel gelişimlerine fayda sağlayacak önemli davranışları benimsemelerine yardımcı oluyor.
201612011941742776

20161201-1097419900

20161201-1322246649

Birbirleriyle çok yakın arkadaş olan 6 ana Pony karakterinin  ( Prenses Twilight Sparkle,Pinkie Pie,Applejack,Rainbow Dash,Rarity ve Fluttershy) arkadaşlığa dair pozitif mesajları var.Çocuklar; birbirleriyle çok yakın arkadaş olan Pony’ler ile paylaşmanın ve arkadaşlığın önemini öğreniyor.Pony’ler ikinci kızıma hamileyken,büyük kızıma paylaşmanın önemini anlatmama çok yardımcı oldu.Artık onlar hem kardeş hem en yakın arkadaş oldular.

20161201-1180471538

201612011526995082

My Little Pony Arkadaşlık Sihirlidir çizgi dizisi 2011’den beri Minika Çocuk’ta yayınlanıyor.My Little Pony’de;  6 Pony arkadaşlık kurup birbirleriyle iyiliği, sadakati, dürüstlüğü, cömertliği, mutluluğu ve sihri paylaşıyor.Bu sihirler sandığımız gibi çok hayalperest değil.Pony karakterlerinin pozitif mesajları ve uyum elementleri ile çocuklarımızın en temel ihtiyacı olan arkadaşlığın önemi öğreniliyor.Flutter Shy karakterinin özellikleri çok dikkatimi çekiyor.İyilik elementini temsil ediyor,minik orman hayvanlarından en güçlü mitolojik canavarlara kadar her hayvanı büyüleyebiliyor.Çocuklara kattığı bu hayal gücü deneyimi ile hayvan ve doğa sevgisini aşılıyor. Onları bu konuda cesaretlendirerek sosyalleştiriyor.

20161201-1323876578

My Little Pony Arkadaşlık Sihirlidir 6. Sezonu “Equestria’yı Keşfet” temasıyla Minika Çocuk’ta.Bizim aldığımız bebek Flurry Heart 6.sezonda katılmış olan Prenses Cadance ve Shining Armor’un minik bebeği.6 ana karakterin dışında yeni bir karakter.Artık kızlarımın en sevdiği bebek Flurry Heart.Beraber bebek Flurry Heart  ile sorumluluk kazanıyorlar.Nasıl mi? Çünkü onun annesi oldular.Bebek Flurry Heart’ı  besliyorlar,uyutuyorlar en önemlisi çok seviyorlar… Çocuklarımıza sorumluluk verebilmek için bunun çok yararlı olduğunu düşünüyorum.Kardeş kıskançlığına da çözüm olabiliyor.Evimiz de herşeyden iki tane almıyoruz;çünkü arkadaşlık,Pony karakterleri gibi paylaşarak anlam kazanıyor.

Birbirimizi yürekten kabul eder ve aramızdaki uyumu korumayı başarırsak,işte o arkadaşlık sihirlidir.

Özellikle anne-babalar için hazırlanan bu linkin incelenmesi faydalı olacaktır:

http://mylittlepony.hasbro.com/tr-tr/parents/

 www.ponydunyasi.com

Youtube sayfası: youtube.com/mylittleponytr

 Instagram sayfası: instagram.com/mylittleponytr 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir